NOVINKY

Na co se zaměřit při výběru plechové garáže?

Plechové garáže představují snadný a rychlý způsob garážování vozu. Při výběru je však nutné zaměřit se na kvalitu těchto garáží, a to hlavně na konstrukci a její nosné prvky. Zejména důležitá je nosnost střechy garáže. Naše střechy mají vždy masivní krov a střešní latě z uzavřeného profilu, štítové stěny mají výztuhy vpředu i vzadu. Proto naše sedlová střecha nevyžaduje zimní údržbu. Plochá střecha je rovněž opatřena nosníky z uzavřeného profilu. Dalším důležitým parametrem při výběru je síla materiálu, a to konstrukce i výplní stěn. Proto nabízíme našim zákazníkům prohlídku námi nabízených garáží před koupí. Na naší provozovně máme otevřeno od pondělí do soboty a je možné zde vidět základní typy námi nabízených garáží.

titl-garaz-viga-351.jpg
Úvod / Jak vybrat garáž

Jak vybrat garáž

1.    Účel garáže

Garáž vybíráme podle účelu, ke kterému má sloužit – parkování vozu, skladování věcí, případně k obojímu. Dle toho volíme rozměr a další parametry – vrata dvoukřídlá, výklopná, personální dveře, okna

2.    Místo a typ garáže

Do hor a oblastí s větším množstvím sněhu volíme raději sedlovou střechu garáže, pultové střechy v těchto oblastech vyžadují zimní údržbu. Konstrukce naší sedlové střechy zajišťuje naprostou bezúdržbovost v zimním období.

3.    Stavební povolení

Dle § 103 Stavebního zákonu lze postavit bez stavebního povolení a ohlášení stavby do 25m2.
Plánky a další dokumenty ke stavebnímu řízení poskytneme, případně zajistíme vypracování kompletní stavební dokumentace.

4.    Stavební připravenost

Garáž je samonosná, bez podlahy, lze stavět na nezpevněný podklad např. štěrk, dále na trámy, cihly, dlažbu, asfalt, nejlépe betonovou desku, to v případě, že zde garáž chceme umístit natrvalo. Hlavní podmínkou pro montáž je rovná plocha.

5.    Montáž

Montáž provádíme na připraveném podkladu, montáž není složitá, součástí dodávky je veškerý spojovací materiál a montážní plánek s návodem. Samozřejmě lze objednat garáž s montáží, naše firma provádí montáž kompletně na klíč vč. kotvení, montáž trvá 3-6 hodin podle typu garáže.

6.    Záruka

Jsme česká firma, záruka ze zákona je 2 roky, poskytujeme však nadstandardní záruku 5 let. Záruka se nevztahuje na mechanické poškození nebo úpravy zasahující do konstrukce garáže.

7.    Větrání garáže

Garáž je větrána pod střechou – pod trapézovým nebo vlnitým plechem.

8.    Přemístění garáže

Výhodou těchto montovaných garáží je možnost snadného rozebrání a postavení garáže na jiné místo. Pro tuto možnost jsou naše garáže často využívány stavebními firmami na uskladnění stavebního materiálu. Snadněji se přepravují garáže z černého plechu (jsou z většího množství menších dílů), montáž je naopak snadnější u garáží pozinkovaných (stěny jsou vcelku).

9.    Údržba garáže

Garáže z černého plechu jsou opatřeny základním antikorozním nátěrem, je třeba garáž natřít vrchní barvou a nátěr časem obnovit. Pozinkované a barevné garáže jsou bezúdržbové, u barevných trapézových garáží je základem rovněž pozink, plech je opatřen nástřikem již z výroby, neloupe se a neodírá. Doporučujeme pouze ošetření kovové konstrukce garáže.

10.    Výhoda montovaných garáží

Výhodou těchto garáží je především příznivá pořizovací cena, jednoduchost stavebního řízení a stavební přípravy oproti pevným stavbám, možnost přemístění nebo odstranění stavby s minimálními náklady. Samozřejmě i možnost dalšího prodeje již nepotřebné garáže bez výrazné finanční ztráty.

11.    Dodací lhůta

Garáže standardních rozměrů jsou vždy skladem, atypické rozměry mají dodací lhůtu maximálně 1 měsíc.

12.    Platba

Platba probíhá na místě po dodání garáže nebo ukončení montáže. Výjimkou jsou pouze státní instituce, zde je možná platba převodem.

13.    Splátkový prodej

Na splátky neprodáváme. Doporučujeme oslovit některou úvěrovou nebo leasingovou společnost.

14.    Objednávka

Objednávku lze provést mailem, faxem nebo telefonicky. Případné dotazy přijímáme kdykoliv na našem tel.čísle 603726198.